Pomoc

Jak zarządzać czasem podczas nauki nowego języka?Angielska wersja tego artykułu została napisana przez Benny Lewis, słynny irlandzki poliglota.

Ten film jest częścią dwóch jak mój typowy dzień składa się. Postaram się wyjaśnić (w języku arabskim, z napisami w języku angielskim, arabskim i portugalskim), jak sprawy potoczą się po mojej 8-9 rano mówił lekcji. Jest to krótki film, więc to bardzo szczegółowy blogu opisuje elementy moim ciężkim dniu znacznie bardziej szczegółowo!
To jest także ostatnie video, które będzie całkowicie opracowane. Następne będzie moim punktem miesiąca oraz będzie polegało na całkowicie spontanicznej rozmowie z native speakarem.
Dla wielu ludzi było niejasne to, co w życiu robię. Często gdy mnie pytają żartuje, że "jestem hodowcą strusi" lub "profesjonalnym zabójcą, więc nie zadawaj zbyt wielu pytań". Ale prawda jest taka, że jestem language hackerem . Odpowiedź na to jak się znalazłem w tym miejscu znajdziecie w tym poście .
Chociaż chciałbym powiedzieć, że oznacza to, że jestem jednym z tych blogerów z automatyczną strumień dochodów, które pozwala mi robić, co chcę cały czas i dosłownie spędzić każdy drugi koncentruje się na moich projektów językowych, to po prostu nieprawdaż ' t sprawę.
Blogach jak ten 8000 słowa można czasem Take Me dni napisać, aspekty przebudowę i utrzymanie witryny za kulisami może być epicka ilość pracy, i uważam to zabawne, gdy ludzie komentarz na moim kanale YouTube , co sugeruje, że 'Don 't pracy ', więc mają łatwiej niż oni spędzić cały swój czas koncentruje się wyłącznie na nauce języka.
Nie można sobie wyobrazić ilość pracy potrzebnej do wytworzenia typowej wideo, wybrać właściwe lokalizacje, zmienił go po rejestracji, dodać wprowadzenia graficznych i zapowiedzi do innych filmów, zsynchronizować dźwięk, przesłać napisy w różnych językach, a właściwie zapis film sam z moim sprzętu ustawić właściwą drogę.
To bardzo różni się siedząc przed kamery internetowej, nagrywanie, a następnie natychmiast monolog przesłać go, co widać dużo od innych użytkowników YouTube. To dobrze dla nich, po prostu wolą przesyłać bardziej profesjonalne filmy.

Tyle pracy / e-maile / Blogów HANDLE


Mam ponad czterysta e-maili dziennie, a kolejne sto lub tak komentarze do moich blogach, kanał YouTube, Facebook stron,s twitter. Niektóre wiadomości e-mail może być dla wniosków wywiadu (oto niedawno jeden zrobiłem w całości w języku irlandzkim na beo.ie na przykład), które same w sobie odbędzie się wiele czasu, a inne są czasami bardzo długie wiadomości w różnych językach, które mają Czas po prostu czytać.
Mogłem zignorować to wszystko skupić się tylko na moim projekcie nauki języka, ale kocham co fajne i udostępnianych filmów, pisanie bloga, angażując się z czytelnikami, słysząc swoje historie, i miejmy nadzieję, inspirując kilka osób, aby nauczyć się nowego języka. Oprócz tego, na poziomie bardziej praktycznym, muszę mieć pewność, że moja strona i widownia rośnie tak, że mogę utrzymać stronę w całości 100% reklamy i sponsoringu za darmo, co jest dość rzadkie w dowolnym miejscu.
Sama liczba odwiedzających witryny dostaje oznacza, że ​​nie trzeba mieć duże zamieszanie o moim pakiecie 'Porozmawiaj z dnia 1', a ludzie uważają, że w końcu, jeśli trzeba, a co najmniej jedna osoba robi każdego dnia, który obejmuje moje wydatki, które nie mają dużo biorąc pod uwagę, że nie są właścicielami lub kupić wiele rzeczy.
Mimo, że sprzedaż tego produktu są obsługiwane automatycznie, mam nadzieję, że widać, że po prostu jest aktywny bloger sam w sobie jest ogromna ilość pracy! Może to wymagać do osiem godzin mojego czasu dziennie, w tym weekendy. Tak, mam pracować i uczyć się w tym samym czasie za język! To jest czas, że nie mówię lub nauki arabskiego, więc wydaje się, że stracił wszelką nadzieję na inwestowanie czasu na uczenie się poważną mój język intensywnie, prawda?
Nie bardzo. Teraz mogę dzielić 21 hacki ubiegać się każdego dnia, aby upewnić się, że mogę utrzymać się na górze to wszystko i jeszcze dużo czasu, aby inwestować w całości do nauki języka, a także mają realny życie towarzyskie!
Wyciskanie więcej godzin z DNIA:

1. wstać wcześnie


Jeśli oglądasz Część pierwsza filmu mojego typowego dnia, zobaczysz, że mój dzień zaczyna się o 05:30. Przekonałem się, że później wstaję, mniej razem 'czuć' Mam, więc pominąć ważnych rzeczy, jak jedzenie dobrze, robi ćwiczenia, mniej istotne 'rozliczeń' zadania i ostatecznie kończy się mniej skoncentrowany i pracują mniej wydajnie.
Gdy pojawi się kilka rzeczy zrobić dobrze przed 8 rano masz tempa, aby utrzymać na nim cały dzień. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz do pracy w oparciu o harmonogram kogoś innego.

2. PRÓBA POLY- LUB dwufazowy SLEEP


Pomysł, że 'muszą' osiem godzin snu na dobę jest po prostu błędne.
Dlatego, że śpimy w jednym dużym bloku w nocy jest głównie z powodu rewolucji przemysłowej, tworząc coś w rodzaju stylu życia, 9-5, gdzie trzeba być w trybie pracy dla większości dnia i po prostu nie mogę spać w dowolnej W tym okresie czasu. Co zrobiliśmy wcześniej, było to, co zrobić, większość zwierząt, a to spać więcej niż jeden razy dziennie.
Gdy podjęte do skrajności, 'Uberman' wzór snu może dać w sumie dwadzieścia dwa świadomych godzin dziennie! Leonardo Da Vinci stosować się coś podobnego, aby dać mu więcej czasu na pracę nad swoją sztuką i eksperymentów. Próbowałem to sobie raz, ale okazało się, że to było zbyt niezsynchronizowane ze społeczeństwem może być przydatna.
Zamiast iść do dwufazowej snu, lepiej znany jako sjesty. Tak więc, po południu mam 20 minut power-drzemkę, a to nie niedogodności mój dzień w ogóle. I nawet to zrobił podczas pracy w pełnym wymiarze czasu, podczas mojego jedna godzina przerwy na lunch.
Te 20 minut ostatecznie oznacza, że ​​można wygodnie spać przez około 5 godzin każdej nocy i czuje się całkowicie wypoczęty cały dzień! Więc to jest natychmiast około 18,5 godzin dziennie świadomego czasu się bawić z - te dodatkowe 2,5 godziny dziennie zwiększa się szybko! Jak widać w dzisiejszym wideo, oznacza to również, że mogę zatrzymać się późno, co bardzo pomaga do dobrego życia społecznego!

3. SKIP kawy i innych narkotyków i na haju adrenaliny ZAMIAST


Nie piję alkoholu i to wszystko zmienia. Oznacza to, że mogę iść na mieście i nie mają mój rano spożywane przez Hang-na następny dzień. Jest to również bezpieczniejsze i pozwala mi klarownie przypomnieć, jak wiele radości miałem, i tylko zrobić z siebie idiotkę, w sposób, który nie będzie żałował następnego dnia.

I nie muszą pochodzić z logiką bzdury, że nie mogą się bawić lub posługuje się językiem bez zgody piwa,.
I to samo dotyczy kawy. Tyle Amerykanie piją kilka filiżanek dziennie! Mam kilku przyjaciół, którzy rzeczywiście się zdenerwowanie, jeśli nie mają one poranną filiżankę. Zależność ta oznacza, że ​​gdy nie ma dostępu do niego jest całkowicie się skupić postrzelony i nie możesz pracować i myśleć.

Coraz więcej godzin w ciągu dnia nie tylko ściskając je bardziej efektywnie robić rzeczy, ale również biorąc godzin pracujesz lub studiujesz i co ci liczyć więcej. Wzloty otrzymasz od alkoholu, tytoniu i kawy innych rzeczy zwykle daje znaczące niski później też. I to jest, jak kosztującej dużo pieniędzy.
Wolę, aby moje wzloty z życia. Gdy na miasto, idę 'skoki spadochronowe społeczną' i porozmawiać z zupełnie obcych, jak tylko mogę, na tyle sposobów, jak tylko mogę, bez nieśmiałych wymówek . Lubię tańczyć, śpiewać i docenić wszystkie wspaniałe darmowe rzeczy w życiu, nie brudząc z chemii mojego organizmu zbyt wiele. Oznacza to mogę się skupić nawet jeśli sklepy są zamknięte i nie mogę dostać mój dylemat.

4. Ćwiczenia i dobrze zjeść


Ludzie zaczynają przyjmować, że ćwiczenia rzeczywiście poprawić aktywność mózgu. Jak widać na filmie, mam pobiegać i staram się robić inne ćwiczenia każdego dnia rano, jeśli mogę.

Inną korzyścią jest to, że uważam, że jestem dużo mniej rozproszony i może usiedzieć po rozwiać trochę energii na jogging. Większość moich prac na blogu i studiowanie wymaga siedzi, więc przy użyciu moje mięśnie przed to oznacza, że ​​trzeba odzyskać i nie będzie dostawać się co kilka minut, aby odwrócić się z czymś bezsensownym.
To samo dotyczy oczywiście także jedzenia. Nie jadłem tak dobrze podczas podróży w Chinach i krajach w tym roku, zwłaszcza, że ​​trudno jest wynająć niedrogie miejsce w niektórych krajach, że nawet posiada kuchnię, ale na szczęście w Brazylii jest bardzo proste, aby uzyskać dostęp do wielu zdrowe przystępne wegetariańskie jedzenie i gotować w domu też.

Przez tankowania ciała dobrze, możesz pracować i skupić się lepiej.
Jak mogę dostać się do skrzynki odbiorczej ZERO dwa razy dziennie

5. Przejdź do Gmaila i aktywować FILTRY


Jeśli jesteś na każdym e-mail innego niż Gmail, to nic dziwnego, masz do czynienia z przeciążenia e-mail! Istnieje kilka powodów, aby przełączyć się i nie trzeba, aby powiadomić znajomych zmieniłeś adres e-mail, ponieważ można mieć Gmail pobrać ze starego adresu dla Ciebie.

Jeden, że Szczególnie podoba mi się, że Gmail ma możliwość tworzenia skomplikowanych filtrów. Więc z 400 e-maili, które otrzymuję, mogę natychmiast zmniejszyć to tylko 80, które wymagają mojej uwagi, dzięki niektórych filtrów Mam utworzonych, takich jak następujących:
Każdy e-mail wysyłany luzem do wielu ludzi idzie do specjalnego folderu, że jasne, o trzy razy w tygodniu, gdy mam czas. To nie sprawia, że ​​do skrzynki odbiorczej, co jest postrzegane jako priorytet większy od osób pisało do mnie bezpośrednio. Wyjątki zostały dane lotu i inne niezbędne lub bardziej pilnych listy e-mailowe.
Oczywiste, że spam jest wysyłany tylko do ciebie nie podniósł przez system. Jako blogger, mam co najmniej pięć lub sześć dni próbuje sprzedać mi na jakimś marny SEO (Search Engine Optimization) taktykę, żeby mnie na 'stronie jednego z Google'. Mam listę słów, które widzę często, że mówią mi, że jest to prawdopodobnie będzie spam, i wysłać go do specjalnego filtra, że ​​będę sprawdzić raz lub dwa razy w tygodniu, aby wyczyścić. To bardzo prosty, zawiera określenie 'SEO', więc nie polecam go mieć w podpisie jeśli napisać e-maila do mnie. Należy pamiętać, że 'seo' to również irlandzkie słowo na tym, więc dodałem wyjątki dla niektórych typowych irlandzkich słów zbyt.
Czasami ludzie lubią kłócić ze mną poprzez e-mail. Jeśli Próbowałem z nimi rozmawiać kilka razy i widzę, że są zainteresowani tylko strata czasu i wysyłania aggro mój sposób, ich e-mail lub adres IP dostaje swój własny filtr, aby być automatycznie jako czytać i archiwizowane, więc Nie denerwuj się o tym więcej.
Każdy e-mail z Fwd lub podobne w tytule wydaje się być głupie żarty, że nie chcę czytać. Te przejść do innego folderu, należy potraktować z niskim priorytetem.
Informowanie mediów społecznościowych, takich jak wiadomości na Facebooku, kogoś, komentując wideo YouTube, każdy się ich własny filtr, i nigdy nie idź do skrzynki odbiorczej. Otwarcie nich ma tendencję do mnie z dala od okna Gmaila, który już jest ogromne rozproszenie uwagi, więc mam sesję pracy specjalnie dla mediów społecznych uzupełnieniami.
Oznacza to, że mimo, że mam ponad 400 e-maili dziennie, będę tylko rzeczywiście zobaczyć każdego dnia o 80-150 które sprawiają, że do skrzynki odbiorczej. Istnieje wiele świetnych sposobów, aby pewien, że mogę obsłużyć te też!

6. PRZYCISK wysyłać i ARCHIWUM


Kolejna fajna rzecz o Gmail jest ilość wtyczek i dodatkowych funkcji, które można dodać do niej, aby ułatwić pracę. Jedną z takich opcji, jeśli idziesz do laboratoriów jest przycisk 'Wyślij i archiwum'.

Po I już odpowiedział na e-mail, a następnie skutecznie, należy usunąć z mojej skrzynki odbiorczej, jak już 'rozpatrywane' z nim. To sprawia, że ​​proces przycisk automatycznego. Nigdy nie używać przycisku 'Wyślij', tylko 'wyślij i archiwum', więc nic nie wisi wokół skrzynki na długo.

7. SKRZYNKA I JEDNA TYLKO JEDNA SKRZYNKA


Zrobiłem wszystko, co mogę, aby upewnić się, że wszystkie wiadomości, że poradzę sobie, że pochodzą z całego świata, kończy się w tym jednej skrzynki odbiorczej (lub co najmniej filtr) w Gmailu.

Tak więc, zamiast zachęcać ludzi do mnie wiadomość w wielu sposobów, wykonując biliona ludzi na Twitterze i coraz DMS, ja tylko za pięć osób na Twitterze i sprawdzićs w określonym czasie każdego dnia.
I nuked moje zbyt dużą ilość 'przyjaciół' na Facebooku, i pozbył się ludzi wpadłem na raz lub dwa razy, lub którzy już nie rozmawiać. Jedynymi ludźmi, którzy mogą mi e-mail tak, że dostanie się do mojej skrzynki odbiorczej Facebooku są moje bliskich przyjaciół i rodziny - a ja mam tylko 70 z nich, a nie 500, a nie 1000. Nie przyjmuję wnioski przyjaciel z nikogo nie spotkałem kilka razy w osobę z tego powodu, a jeśli wiadomości Me dziwniejsze przez mojego osobistego Facebook, a następnie zostawię go w 'drugiej mail' i po prostu nie odpowiadać (ja konkretnie powiedzieć, na opisie publicznej na mojej stronie na Facebooku nie do wiadomości mnie za pośrednictwem tej strony).
Nie można też mi wiadomość na mojej stronie prywatnej marki Facebooku, więc mogę sobie posty ściennych jak social media, a czasem nie email czasu. Same z YouTube - prywatne wiadomości zostały wyłączone. A kiedy założyłem nowy profil w dowolnym miejscu, pierwsze co robię to wyłączyć prywatne wiadomości i rozmów feautres. Nie chcę, by sprawdzić kilkanaście skrzynki na co dzień, tylko jeden.

8. DAJ Ludzie inne opcje na formularzu kontaktowym-ME


Oznacza to, że gdy ludzie chcą, aby skontaktować się ze mną, że może tylko 1. Odpowiedz na e-maile wysyłane po zapisaniu się do listy e-mail Język Hacking League lub 2. Użyj tego formularza.

Spośród wszystkich e-maili, które otrzymuję, około 15-20 z nich zadają mi te same pytania dzień w dzień. A gdy to się stanie, na tyle, wracam do formy i dodać w ogłoszeniu, aby ostrzec ludzi przed ich zobaczyć formularz, żeby nie wysyłać tę samą wiadomość. Brak wnioski Reklama na blogu, linki do postów, które często zadawane pytania są prawdopodobnie pytając i tak dalej.
Prekursorem tego natychmiast zmniejszyć ilość wiadomości będę się, że będę wysyłać tę samą odpowiedź, aby kółko.

Proponuję także, że będą korzystać z forum, czy to 'Jak mogę nauczyć się języka' styl pytanie, ponieważ po prostu nie mogę usiąść i odpowiedzieć jednego e-maila do godziny wyjaśniając moje podejście do nauki języków - ludzie są mile widziane zapytać społeczność lub wyszukiwanie moja strona, lub oglądać TEDx mówić, aby wszystkie moje sekrety.

9. do wielokrotnego KONSERWY ODPOWIEDZI PYTANIA


Czasami jest to pytanie, na które nie mogę ostrzec ich przed szybkim link na kontakt-mi tworzyć, ale to jeszcze coś, co się dzień w dzień. Największy z nich zdecydowanie jest konkretne pytanie, że odpowiem na konkretnym stanowisku, że nie może znaleźć za pomocą funkcji wyszukiwania na mojej stronie.

W tym przypadku, mam szablonu skonfigurować, aby podziękować im za to pytanie i miejsce do wklejenia w link do odpowiedniej postu. Byłem nawet wystarczająco dużo z nich zasług tworzenie szablonu jeden dla hiszpańskiego i francuskiego! W ten sposób mam tylko do aktywacji puszkach odpowiedź, wklej odpowiedni link w i e-mail zostanie rozpatrzona w ciągu sekund.

10. Zobacz Kto piszę do was czy też napisałem do was wcześniej, Rapportive


Teraz, jeden z głównych catch o użyciu wiadomości e-mail w porównaniu do platform społecznościowych takich jak Twitter, Facebook, Youtube i tak dalej, to nie wiesz nic na temat tej osoby niezależnie od ich nazwy - nawet, jak wyglądają!

Gdy mamy do czynienia z języków, w którym nawet mówiąc 'ty' wymaga, że ​​wiesz, jeśli piszesz do chłopca lub dziewczynki, a ja naprawdę nie można powiedzieć, że od ich nazwy, i po prostu w ogóle, aby moje doświadczenie e-mail, o wiele bardziej osobisty, więc poczuć się jak piszę do prawdziwych ludzi, miło jest zobaczyć ładne zdjęcie i wszelkie inne informacje o tej osobie.
Mając to na uwadze, mam plugin Rapportive zainstalowany. To wyszukuje platform społecznościowych za ich adres e-mail i zwraca tego, co potrafi - zwykle Facebook zdjęcia, a czasem nawet kilka aktualizacji statusu. Uważam, że to pomoże mi trochę kontekst, który piszę.

Przed tym, gdy byłem naprawdę mylić, chciałbym poświęcić trochę czasu, aby skopiować i wkleić swój e-mail i wpisać go do poszukiwań w Facebooku, ale teraz to jest po prostu siedzi tam dla mnie, oszczędzając mi trochę czasu.
To również daje mi kontekst, jeśli ta osoba ma mi mejla wcześniej. Ja się tak wiele e-maili, że to niemożliwe, aby śledzić i jeśli piszę do kogoś, jak to pierwszy raz, że kiedykolwiek mi mejla, ale zostało to zrobione, to mogę być bardziej pomocny w nie powtarzam. Wszystkie ich wcześniejsze maile związane są z boku.

11. DODAJ wymiaru czasu na e-maile i Gwarancji BOOMERANG Z ZERO CODZIENNIE INBOX


Moje ulubione wtyczki zdecydowanie Gmail jest bumerang . To pozwala mi na 1. Wyślij e-mail później 2. Posiada zwrócony do mnie e-maile i 3. Przynieś później maila do mnie, jeśli odbiorca nie odpowiedział w określonym czasie.
To była taka ogromna pomoc dla mnie! Do wysyłania e-maili później, rozważ to:

Od wielu e-maili, które dostaję może być krótki i wymagających krótkiej odpowiedzi, jeśli odpowiem natychmiast po prostu dostać się z skrzynki odbiorczej, a następnie, że człowiek widzi mnie jako zbyt dostępne. Odkryłam, że nie częściej niż oni odpowiadać z powrotem natychmiast, z kolejnym pytaniem i zamienia się w rozmowy, które tak naprawdę nie mają czasu na, i że osoba pozostaje stała w skrzynce odbiorczej sposób zbyt długo.
Zamiast tego, będę odpowiadać natychmiast, ale ustawić e-mail należy przesłać w dwa dni. To pokazuje osobę, że jestem nieco zajęty i nie może odpowiedzieć na takie pytania tak szybko, ale wciąż się ich odpowiedzi i, co najważniejsze, mam swoje wiadomości z mojej skrzynki odbiorczej!

Tylko pilne komunikaty uzyskać natychmiastową odpowiedź - takie jakby ktoś ma problemy z pobraniem Język Hacking Guide. Ogólnie rzecz biorąc, nie usłyszysz ode mnie o kilka dni. Jednym ze sposobów, to dzieje się to ze względu na powyżej mi odpowiedzi natychmiast, ale nie wysyłając go na później.
Innym sposobem jest to, że widzę, e-mail nie jest coś, co mogę sobie teraz, ale nie ma to siedzi w skrzynce odbiorczej dręczące mnie. Tak ustawić go na 'bumerang' z powrotem do mojej skrzynki odbiorczej w czasie, kiedy mogę sobie z tym poradzić. Na przykład, jeśli ktoś mi potwornie długą wysyła maila, ja na pewno nie dzieje się to tak szybko, jak widzę ją przeczytać. Będę bumerang z powrotem do wtorek, kiedy poświęcić czas, aby przeczytać specjalnie długich wiadomości e-mail.

Albo jeśli ktoś wysłać mi link (które wolą nie - ogólnie wolę, że ludzie mi linki; tweet to najlepszy sposób dla mnie, żeby go zobaczyć szybciej), to będę bumerang do środy, kiedy to poświęcić czas spojrzeć na ciekawe linki wysłane w moją stronę. To jest coś jak naciśnięcie przycisku drzemki w e-mailu. Ważną rzeczą jest to, że z mojej skrzynki odbiorczej, a wróci do mnie specjalnie, gdy wiem, że mogę sobie z tym poradzić.
Wreszcie, ja naprawdę nie chcę pamiętać wiadomości z powrotem do ludzi, czy to coś ważnego, a ja prawdopodobnie zapomnieć szybko. Tak więc w przypadku, gdy potrzebuję odpowiedź bez względu na przyczynę, ustawić komunikat bumerang z powrotem do mnie później, jeśli nie odpowiadać, więc mogę kontynuować. Jeśli odpowiedzą przed tym, że bumerang zostanie anulowane.

Oznacza to, że można skutecznie przejść przez każdego i albo wysłać e-mail i archiwum, odpowiedzi do bumerangu później (i archiwum), archiwum, jeśli nie wymaga moją odpowiedź, lub utworzyć nowy filtr jeśli e-mail nie powinien osiągnąć mojej skrzynki ,

W ten sposób, bez względu na to, będę dotrzeć do skrzynki odbiorczej zera w każdej sesji, pomimo ogromnej ilości e-maili dostaję. I robię to dwa razy dziennie też! Rano i wieczorem :)
PRACA bardziej efektywnie

12. zadanie na bazie DZIEŃ


OK, więc już obsługiwane mojej skrzynki odbiorczej i może przeciążenie dostać się do głównych zadań dnia.

Problemem jest to, że mam sporo do zrobienia! Jak powiedziałem, że mogę mieć długą blogu pisać (jak ten), do edycji wideo, utrzymanie strony internetowej, aby przeprowadzić, wywiad, aby napisać lub Skype, lub setki wiadomości na portalach społecznościowych, aby nadrobić zaległości. Bez skutecznego systemu zarządzania czasem, to będzie mój dzień i zużywają mam już czasu, aby nauczyć się języka!

Próbowałem kilka rzeczy, aby dostać się na górę z nich, takie jak rozkładów mój dzień z tego, co należy robić w każdej godzinie, ale okazało się, że kiedy pojawiły się problemy w dowolnym punkcie, cały dzień został wyrzucony z równowagi.
Co pracował dla mnie lepiej, został utworzenie listy rzeczy do zrobienia, że ​​precyzyjnie wszystko muszę robić tego dnia i podejmowaniu decyzji w przybliżeniu, ile czasu będzie to wymagało.

Do tego używam Astrid , który jest oparty na sieci Web App i jednym Android / jabłko. Utworzyć harmonogram na moim komputerze i sprawdzić go na moim telefonie z systemem Android lub iPad w zakończeniu zadania, które synchronizacji między sobą.

Ważne jest, aby stworzyć plan działań na początku dnia, wcześniej niż skrzydła,. W ten sposób nie musisz nic ważnego coraz ignorowane - wielkie podstawowe rzeczy ustalonej kolejności mają tendencję, aby być zrobione wcześniej w ciągu dnia, więc jest OK jeśli mniej istotne zadania się zepchnięci do następnego dnia.

13. TIMEBOXING, POMODORO STYLE!Teraz, kiedy nadszedł czas, aby zrobić rzeczywistych zadań, nie będę po prostu usiąść i zrobić to, aż skończę. Jeśli trwa to długo potem będę się nudzić i rozproszony po jakimś czasie i będzie ostatecznie podjąć nawet dłużej.

Jedną z technik, która pracowała dla mnie cuda jest technika Pomodoro .

To bardzo prosty polega praca w 25 minut bloków, a następnie przez 5 minutową przerwą. Proste.

Ta prostota oznacza, że ​​nie rozprasza i staram się robić inne rzeczy w tym samym czasie. 25 minut to wystarczająco krótki czas, że coś może dostać 100% mojej niepodzielnej uwagi, ale nadal zrobić poważny wpływ na zadaniu, ale wystarczająco długi, aby nie dostać zbyt znudzony z nim.
Po mojej kuchni lub cyfrowy zegar pierścienie timera / dźwięki, to nawet jeśli jestem w połowie zdanie, będę wstanie z mojego laptopa i odłożył książkę i zrobić coś relaksujący. Może gapić się przez okno na niektórych ptaków, lub włączyć jakąś muzykę do słuchania utworu lubię, czy trochę zajęty pracy jak posprzątać czy dania, które w rzeczywistości może być relaksujące, gdy są w inny sposób koncentruje się na czymś tak opodatkowania.

A potem moje pięć minut to się i wracam do niego ponownie.

Że 10 minut off na godzinę oznacza, że ​​pozostałe 50 minut jest wielkość razy bardziej wydajne, a ja mogę nadążyć tej efektywnej pracy dla większości dnia.

Jestem absolutnie 100% koncentruje się, bo wiem, przez cały czas, że nigdy nie jestem daleko od przerwy. Zawsze, gdy pracuję nad czymś moim własnym - czy to pisanie na blogu tak, studiuje, robi fiszek, czy cokolwiek innego. Zawsze dostaje timeboxed w segmencie 25 minut.
Wszelkie podstawowe Timer może zrobić dla Ciebie - masz go na swoich zegarków i telefonów lub budzików. Osobiście lubię mieć duży cyfrowy wyświetlacz w moim zdaniem odliczanie do przypominają mi presją czasu. Istnieje również wiele aplikacji i programów, które zaspokajają specjalnie do tego czasu szczególności segmentacji jeśli szukasz 'Pomodoro' dla swojego komputera lub smartfona.

14. NON-rozpraszające środowiska pracy


Gdy jest milion rzeczy dzieje się wokół ciebie, jest to naprawdę trudne do utrzymania, że ​​ostrość. Wyłącz wszystkie powiadomienia dla wiadomości tekstowych, wiadomości czatu, nowych powiadomień e-mail, tweety i cokolwiek innego, który brzęczy lub wibruje się uwagę.

Jak wspomniałem powyżej, gdy jestem w trybie e-mail, absolutnie nie pozostawić okno Gmail i rozpraszać przez przypadkowych linków. Mam osobną sesję roboczą za śledzenie powiązań. I nigdy nie sprawdzić Facebooka, chyba jestem w specjalnej sesji Facebooku, więc robi własny filtr w Gmailu też, że Facebook ma jedne z największych możliwości rozrywki.

A w realnym świecie, starają się fizycznego miejsca pracy w sposób mniej rozpraszające. Kiedy byłem w Rio, nie mam bardzo wydajny tygodnia pracy. Mieszkanie byłem w miał taki ładny widok, że ciągle rozproszony przez niego. Tu, w Belo Horizonte jestem otoczony nudnych budynków i moja przestrzeń robocza jest w rogu w moim mieszkaniu, gdzie Czekam tylko na ścianie. Boring, ale znacznie bardziej idealnie pracować.

15. BLOK pijawek


Podczas pracy na komputerze podłączonym do Internetu, istnieje tak wiele rzeczy dzieje, że twoja uwaga może się złapał w dowolnym kierunku z dala od pracy - w szczególności do stron takich jak Facebook, Reddit czy niektóre z innych ulubionych stron.

Dlatego bardzo polecam zainstalować wtyczkę w przeglądarce, który pozwala ustawić te strony jako niedostępne w okresach pracy. Lubię Leechblock dla Firefoksa i StayFocusd dla Chrome. Oczywiście, o doskonałej samokontroli jest idealne, ale te pluginy pozwalają dowiedzieć się, że łatwiej. Nie mam nawet więcej z nich korzystać, ponieważ pomógł mi 'pociąg' tak dobrze w przeszłości.
I czasami pijawki do czasu może być konkretni ludzie. W moim przypadku, jednym z efektów ubocznych siebie tyle ruchu jest to, że mogę dostać przyzwoitą kwotę trollingu od 40-letnich dziewic, które mieszkają w piwnicach swoich rodziców. Ja prawie zawsze zaangażować ludzi w pierwszym i dać im szansę, z wątpliwości i zapraszamy dojrzały dyskurs, gdy ktoś robi to wyraźnie z otwartym umysłem, ale niektórzy ludzie naprawdę nie mają nic, ale na pieńku.

Jeśli ich pierwsza wiadomość jest wypełniona obelgi potem będziesz natychmiast dodane do mojej listy zablokowanych, a jeśli są one po prostu jest tępy i zbyt lekceważące w czasie, a następnie po trzech lub czterech prób, ja naprawdę nie może być dając im moja niepodzielną uwagę, więc je wyłączyć. Zmarnowałem tyle czasu unecessarily na początku tego roku z ludźmi, którzy chcą przeciągnąć mnie na dół, gdy uczyłem się chińskiego.
Do dziś, nadal nie rozumiem tej obsesji trollingu. Wolę skupić się na co moje życie tak dobrze, jak to możliwe, niż spędzać dni starając się oderwać, a wszyscy inni się ich z mojej wykład anonimowego jaskini Internet.

Tym razem większość mojej nienawiści pochodzi z tyłu środkowej Ameryki, bez wykształcenia komentarze o mnie nie-wspieranie praw i kobiecej terroryzm ... bo uczę egipski arabski. Można się domyślać, jak bardzo jestem zainteresowany zabawne, że dialog! Problem rozwiązany, i bez stresu.

Pomyśl o tym poważnie - jeśli coś lub ktoś ciągnie cię w życiu to, czy istnieje możliwość naciśnięcie wyłączyć, lub mówi osoba twarzą w twarz, aby przejść się na długi spacer od krótkiego molo, albo przynajmniej spokojnie zgodzić się nie zgadzam, to zrób to i przejść.

16. wycisnąć ZAPASOWE DRUGIE Z twój dzień


Kiedy ludzie mówią mi, że nie mam czasu, muszę się śmiać, bo wyraźnie masz czasu, aby narzekać :)
Istnieje wiele sposobów można zabić czas Pochłaniacze i bardziej efektywnie korzystających z pustymi godzin w ciągu dnia. Pisałem więcej o tym tutaj.

17. outsourcingu I UZYSKAĆ ​​POMOC DO RZECZY DO ktoś inny


Teraz, z wszystkim, co mogę zrobić w danym dniu, nie są w rzeczywistości dość kilka rzeczy, które nie muszą osobiście robić sam. Odbieranie wiadomości e-mail, w rzeczywistości badania i mówiąc językiem i pisania tych blogach są rzeczy muszę zrobić sam.

Ale patrząc na mój dzień i ilość godzin, wlano do każdej rzeczy, znalazłem, że istnieją pewne zadania, które nie wymagają mnie osobiście je zrobić, i że ktoś inny może zrobić, ale które zostały podejmowania dużo mojego czasu ,
Może pamiętasz, kilka tygodni temu, kiedy ogłoszono ten projekt, że prowadził promocję dla osób, aby uzyskać dodatkową, jeśli kupił mówić z Day 1 pakietu? Te dodatkowe zarobki nie były więc mogłem przejść styl Mitt Romney i zatrudnić masażystka na jachcie, lub kupić zegarek Rolex, pierwszej klasy lot lub coś w tym rodzaju. To dodatkowy impuls był tak, że mogę zainwestować te pieniądze w daje mi więcej czasu.
Mam wynajęty PA przed dla bardzo konkretnych zadań, ale tym razem wynajął jeden na czas trwania projektu, aby pomóc mi z rzeczy, które wyjaśnić mój czas. Na szczęście to, co zrobiłem w czasie promocji wystarczyło zatrudnić go na kilka godzin w tygodniu, za całokształt 3 miesięcy.

Na przykład, napisów moje filmy były zawsze takie chore. Będę musiał ponownie wysłuchać kilka razy, zanotuj transkryptu, przetłumaczyć, a następnie zacząć od nowa i uzyskać czas z napisami właśnie dla pliku napisów. To zazwyczaj trwa 20 razy dłużej niż długość wideo, aby uzyskać ten plik - tak się trzy minuty filmu może trwać godzinę do podpisu w dwóch językach. Niektóre z moich filmów w tym projekcie są już ponad dziesięć minut.
Więc to jest pracować dla mojego PA! On jest z Egiptu, aby mógł podpis filmy raz zaczynam rozmowy ludzi zbyt, a on mówi po angielsku, więc może też tłumaczyć te podpisy!

Jest on również jednym co wszystkie moje pokłady Anki dla mnie! Napisałem e-mail wyjaśniając szczegółowo, jak to działa, a teraz wszystko, co musisz zrobić, to wysłać mu listy słów w języku angielskim, a on je przetłumaczyć na arabski, zastosowanie Romanized skrypt, więc mogę nauczyć się je szybciej i mówić głośno słowa dźwięku, więc słyszę nich podczas studiów. Nawet zapominając dodać dźwięk, tworząc te pokłady dobrych tłumaczeń regularnie zajmie mi dużo czasu, który może być spędzają faktycznie nauki języka.
Jeśli coś wyjdzie, że ktoś może być w stanie zrobić dla mnie, to uważam outsourcingu czy to praktyczne i niedrogie. Niestety, lista sposobów mogę wyjaśnić mój dzień jak ten jest bardzo mały (tak, na pewno nie można mieć cztery godziny tygodnia pracy, jak facet, który dał mi ten pomysł), ale na szczęście wiem, że to co robię jest oszczędność outsourcingu mi dużo czasu każdego tygodnia. Zasoby używam znaleźć tych ludzi są oDesk i Elance dla jakości pracy, a fiverr.com do szybkich zadań, że będę płacić za.

I jeszcze trzeba wysłać wiele e-maili, aby wyjaśnić zadanie i znaleźć odpowiednich ludzi, ale w końcu nadszedł czas i dobrze wydane pieniądze.
Nauka języka bardziej efektywnie

Wreszcie jesteśmy do tego, co w tym wszystkim chodzi teraz dla mnie! Pomimo powyższych pięciu tysięcy słów o wartości rzeczy próbują chwycić moją uwagę w ciągu dnia, jeszcze trzeba włożyć trochę czasu na naukę poważne arabski i zbliżyła co idealnie będzie znajomość przez 18 grudnia.

Dzięki wydajniej pracuje, jak opisano powyżej, chociaż mam dużo do zrobienia w ciągu dnia, to mam jeszcze dużo czasu, aby skupić się tylko na języku.

I stosuje podobne podejście i traktować go tak jak ja traktować żadnej pracy. Jak wyżej, ja zablokować rozrywki, timeblock studium lub sesji uczenia się w bloku 25 minut, a skupić się na robienie jednej rzeczy na raz.

18. wielozadaniowość dla osób, które nie dają SH * T


Niestety jest tak tępy tutaj, ale jeśli jesteś tak leniwy jak inwestować wyłącznie poważne czasu na 'uczenie' Twoim języku, mając go na w tle jako hałas podczas zrobić coś innego, to nigdy nie będzie nigdzie z językiem i nie zasługują.

Badając, dać to, czego uczą swoje 100% niepodzielną uwagę. Jak widać na powyższym filmie, słucham dźwięku, ale mam notatek i pobyt skoncentrowane, aby spróbować rozróżnić słów.

Wyjątkiem będzie, gdy robi coś, co naprawdę nie wymaga moc mózgu, takich jak zmywania naczyń lub wyjazdem na spokojny spacer gdzieś znajomy itp Chociaż nawet tutaj nie będę słuchać podcastów się, jak lubię robić notatki, jeśli mogą.
Wiem, że wiele osób się efektywny czas badania wykonane podczas wykonywania prac domowych, choć. Ale podczas prowadzenia samochodu nie jest to samo - uwaga wymagane do pchania żelazko nie jest całkiem tak samo jak to, co jest wymagane do kontroli pojazd niż może przejechać szczeniąt. Musisz narysować linię gdzieś - jest ktoś klaksonu co zamierzasz przeciągnąć cię od studiów co kilka minut?

Oczywiście, mając coś na w tej chwili jest 'lepsze niż nic', ale nie oszukujmy się, że to czyni ogromną różnicę. Zrobić prawdziwe dedykowany czas nauki przez cały dzień. Nie wielu zadań, z niczym innym, że wymaga jakiejkolwiek uwagi.

19. wypełnić te chwile z kartami PUSTE STUDIA


Chodzi o znalezienie nieco wyżej więcej czasu w ciągu dnia może być wykorzystany w nauce języka, jeśli masz smartfona lub iPoda za pomocą aplikacji Anki (dla iPhone dla systemu Android , a dla wszystkich innych . W windzie, można przejrzeć jeszcze dwa słowa. Gdy utkniesz w linii supermarkecie, można nauczyć się tych podstawowych zwrotów, i tak dalej.
Anki Flashcarding jest główną częścią mojego dnia badania, słownictwo i zwroty od (zarówno ich produkcji, a ich uznanie) są ostatecznie to, co będzie się mnie do rozmów.

Zamiast używać tych generycznych, stworzyłem talie oparte w szczególności na to, co jestem najbardziej prawdopodobne, aby porozmawiać. Generic listy słów są zwykle oparte na częstotliwościach słowo w gazetach, i jako taki uważam je za bardzo pomocne dla początkujących uczących się języka i rodzaju rozmów, są one bardziej narażone na.

Piszę się słowa Jestem prawdopodobnie powiedzieć, je przetłumaczone i na głos mojego PA jak opisano powyżej, i studiować te listy. Następnie w moich sesjach mówionych, widzę co konkretnie brakuje i dodać te nowe słowa do mojej następnej listy badane.
A kiedy obejść się gramatyki, która jest również rozpatrywane stylu kartami. Gramatyka musi być pokryte w odpowiednim czasie i miejscu, a nie na samym początku. Teraz mam tylko dotyczące gramatyki z siebie, jest rodzajem, że bez niej moje rozmowy są utrudnione trochę za dużo.

Tak więc, to było OK, aby przed użyciem dowolnej wersji czasownika, Właśnie dodałem nową talię z podstawowych koniugacje się nauczyć. Że nie będzie stosować się do wszystkich czasowników, ale będzie mi trochę dalej do wyrażania tego, co muszę. Będę nadal przyjmować mówiąc niepoprawnie jako OK, w tej chwili, i dodać więcej gramatykę tylko jak to jest potrzebne.
Ponieważ uważam, że mogę skupić się na karcie flash studiuje idąc powoli (ponieważ mogę odłożyć telefon na chwilę, aby pomyśleć o dobrym połączeniu obrazu na słowa i używać środowisko dla inspiracji), i lubię chodzić obejść jak najwięcej, tak naprawdę studiować podczas spaceru! Można nawet zobaczyć, jak stosować, że w tym filmie, bo mam aplikację, która mnie, dokąd idę, pokazy czyniąc ekran 'przezroczysty' z aparatem tyłu, więc nie będę wpadać na ludzi.

20. To musi być ALL budowania rzeczywiście MÓWIJak będziesz widzieliśmy w poprzednim filmie, mam wypowiedziane sesji pierwszą rzeczą, rano o 8 rano, żeby mnie do przepływu mówienia i przypominają mi to, czego potrzebuję do pracy, a potem jeszcze jeden wieczór do pracy kierunku.
Jeśli badania są sesje na coś konkretnego, które można zastosować w następnej sesji mówił, będziesz zaskoczony, jak szybko postępów. To tak, jakby tego ciśnienia w ostatniej chwili, cały czas egzaminu. Uczymy się najlepsze godziny tuż przed egzaminem - samo się przed nadchodzącym sesji mówionego. Robię mój 'egzamin' codziennie, a następnie muszę zachować poprawę.

21. STAY SANE i nie zapomnij się żyć!


Ostatnią rzeczą, i chyba najważniejsze, aby upewnić się, skoncentrować się i działa dobrze, jest, aby twoje włosy w dół i wyjść i się zabawić co najmniej kilka razy w tygodniu. Zasłużyłeś na to!
Okazało się, że koncentrując się zbytnio nad projektem był błąd z chińskim i stres z nie oznaczało, że bardziej relaksujące doszedłem punkt nasycenia i nie może skupić się w ogóle nic więcej!
Tym razem już poprawione, że i każdego dnia spotykam się z Brazylijczyków na obiad lub kolację, aby spędzać czas i rozmawiać o wszystkim, ale nauki języka. I raz lub dwa razy w tygodniu wyjdę na cały wieczór i tańca, flirtować z uroczych dziewcząt, poznać nowych przyjaciół i zrobić cokolwiek innego, co sprawia, że ​​należy pamiętać, że jestem człowiekiem, a nie uczenie się i blogów Arabski robota.

Biorę te czasy relaksujące specjalnie jako okazjach społecznych, aby upewnić się, że są one zdecydowanie relaks.
Jeśli relaks to tylko oglądanie telewizji lub wylegiwać się wieczorem na Youtube, a następnie, jeśli po nim nie czujesz się pobudzony o życiu, chciałbym powiedzieć, że to się robi więcej szkody niż pożytku. Wieczór (lub ...) z przyjaciółmi i zabawnych ludzi może być tylko to, co lekarz kazał i upewnij się, że masz naładować baterie na kolejny skuteczny dnia roboczego.
To nie wszystko o pracy po wszystkim - dlaczego tak ciężko pracować, jeśli nie będą czerpać korzyści i docenić, że jesteś zdrowy człowiek z przyjaciółmi, które chcą Ci pomóc i pomóc? Wszystkie te prace z arabskiego dla mnie, jest tak, że w końcu mogę mieć tego rodzaju przyjaciółmi w Egipcie, które mam tutaj, w Brazylii.
Dla mnie to wszystko o ludzi. Bardziej efektywnie mogę pracować podczas mojego dnia, to mniej zakłóceń z tego mam pracy, gdy nadszedł czas, aby się towarzysko!

Mam nadzieję, że te 21 sugestie mogą pomóc Ci do pracy i skuteczniej zabawy. Daj mi znać swoje komentarze poniżej, a jeśli podobał Ci się ten post, proszę podzielić się nim na Facebooku!

Podobne wątki:

Comments

Filter by Language:
 2  3 All