Abi

NEW ARTICLE

Kes on parimad polygloodid ajaloos?Enamik meist on väga muljetavaldavad, kui me kohtame kedagi, kes räägib mitmetest keeltest, kuid mõned inimesed lähevad kaugemale kakskeelsusest ja muutuvad hüperpolygotideks .

Ajaloo jooksul on mõned keeleõpilased võtnud väljakutse mitte õppida mitte ühte ega kahte, vaid kümnet keelt. Mõned on isegi väitnud, et nad valdavad vähemalt 100 erinevat keelt ja murret , mis on väga muljetavaldav, kui tead, kui raske on ühte uut keelt õppida.

Siin on 5 kõige muljetavaldavamat polygloti ajaloos:

1. John Bowring


Briti poliitikuteadlane, reisija, kirjanik ja neljas Hongkongi kuberner John Bowring omasid palju andeid, kuid võib-olla tuntakse teda kõige paremini oma armastuse eest keeltes .

Oma eluajal väitis Bowring 200 keelt ja rääkis 100 keelt . Vaatamata aktiivsele poliitilisele karjäärile, töötas Bowring teisel karjääril, tõlkides rahvalaulusid, luule ja kirjandust Venemaalt , Ida-Euroopast ja Hispaaniast .

2. Guiseppe Gaspardo Mezzofanti


Kardinal Guiseppe Mezzofanti on üks andekamaid Guiseppe Mezzofanti ajaloos.

Kuigi sellel itaalia teoloogil oli palju teadmisi paljudes valdkondades, oli tema tõeline kirg lingvistika .

Ta oli teada, et ta räägib vähemalt 39 erinevast keelest , alates heebrea keelest kuni gujarati keeleni , samuti kümnetest teistest murretest (mõned ütlevad, et ta võib rääkida peaaegu sada keelt ja murdeid).

Oma elu jooksul oli ta Bologna Ülikooli araabia keele professor, seejärel keeleõppe, misjonitegevuse ja Vatikani raamatukogu pidamise ajal idapoolsete keelte ja kreeka professor.

Ta oli nii hästi tuntud keeleline geenius, et tema surma korral võitlesid inimesed üle kogu Euroopa oma kolju eest.

3. Ziad Fazah


Praegu omab see Liibanoni Guinnessi maailmarekordi suurima arvu keelte eest. Fazah väidab, et suudab lugeda ja rääkida 58 keelt , sealhulgas araabia , poola , tai , urdu , norra ja paljud teised.

Kuigi Fazah tõestas oma võimeid mõnes testis, oli tal ka mõningaid suuri vigu, sealhulgas eriti katastroofiline ilmumine Viva el Lunes , Tšiili telesaate, kus ta ei mõistnud algaja tasemel lauseid soome , vene , hiina , pärsia , hindi ja Kreeka keeled, mida ta väidetavalt räägib.

4. Kenneth Hale


Ei tohiks olla eriti üllatav, et MIT keeleõpetaja on ka tuntud polygloot. Hale'i uuringud MIT keskendusid ohustatud keeltele , eriti Põhja-Ameerikas, Kesk-Ameerikas ja Austraalias . Hale ei õppinud ainult neid keeli, ta õppis neid ise, umbes 50 keelt .

Hale'i jaoks on kõige hämmastavam see, kui kiiresti ta suutis uut keelt õppida, millel oli sageli põhivestlus vaid 10–15 minuti pärast emakeelena kõneleja kuulamist.

5. Georges Dumezil


Kuulus prantsuse filoloog Georges Dumezil on tuntud oma töös mütograafia ja sotsiaalsete klassidega .

Seda akadeemilist tööd hõlbustas aga tema armastus vanade keelte õppimise vastu.

Dumezil keeleteadus läks kaugemale klassikalistest keeltest ning tema surma korral räägiti või luges ta rohkem kui 200 keelt, kellel oli erinevas sujuvuses.

Rohkem infot Polyglotide kohtaKui see noor hüperpolyglot õpib keeli seni õpitud tempos, võib see olla osa ajaloost! Vaadake oma videot allpool:- Vt artikkel: Maksimaalne keelte arv, mida inimene saab oma elus õppida ,
- Leia Polygloti sõbrad Polygloti veebilehel :)

Mida sa selle artikli kohta arvasid: kas arvate, et on inimlikult võimalik rääkida nii palju keeli? Palun jätke allpool kommentaar .

Related topics:

Comments

Filter by Language:
 3  1 All