עזרה

NEW ARTICLE

מי הם הפוליגלים הטובים ביותר בהיסטוריה?רובנו מתרשמים מאוד כאשר אנו פוגשים מישהו שמדבר כמה שפות, אבל כמה אנשים הולכים מעבר דו לשוניות ולהיות hyperpolygots .

במהלך ההיסטוריה, כמה חובבי שפה לקחו את האתגר של למידה לא אחת או שתיים אלא עשרות שפות. חלקם אף טענו כי לא פחות מ -100 שפות ודיאלקטים מובחנים , אשר מרשימים מאוד כאשר אתה יודע כמה קשה ללמוד שפה חדשה אחת.

הנה 5 של polyglots המרשימים ביותר בהיסטוריה:

1. ג 'ון Bowring


הכלכלן הפוליטי הבריטי, הנוסע, הסופר והמושל הרביעי של הונג קונג , John Bowring , היו בעלי כשרונות רבים, אך הוא אולי ידוע בעיקר בזכות אהבתו לשפות .

במהלך חייו, טען Bowring לדעת 200 שפות כדי להיות מסוגל לדבר 100 . למרות הקריירה הפוליטית הפעילה, המשיך בארינג בקריירה משנית על ידי תרגום שירים עממיים, שירה וספרות מרוסיה , ממזרח אירופה וספרד .

2. Guiseppe Gaspardo מזופנטי


הקרדינל Guiseppe Mezzofanti הוא אחד polyglots המוכשרים ביותר בהיסטוריה.

למרות התיאולוג האיטלקי היה ידע נרחב בתחומים רבים, התשוקה האמיתית שלו היה בלשנות .

הוא ידע לדבר לפחות 39 שפות שונות , החל מעברית לגוג'ראטית , ועוד עשרות דיאלקטים אחרים (יש אומרים שהוא דיבר כמעט מאה שפות ודיאלקטים).

במהלך חייו הוא היה פרופסור לערבית באוניברסיטת בולוניה , ולאחר מכן פרופסור לשפות מזרחיות ויוונית , תוך לימוד שפות, ביצוע פעילויות מיסיונריות ושמירה על ספריית הוותיקן.

הוא היה גאון בלשני ידוע כל כך, שבמותו נלחמו אנשים מכל רחבי אירופה על גולגולתו.

3. זיאד פאזה


לבנונית זו מחזיקה כיום בשיא עולמי של גינס עבור המספר הגדול ביותר של שפות מדוברות. Fazah טוען להיות מסוגל לקרוא ולדבר 58 שפות , כולל ערבית , פולנית , תאילנדית , אורדו , נורווגית ועוד רבים אחרים.

בעוד Fazah הוכיח את יכולותיו במבחנים מסוימים, היו לו גם כמה כשלים גדולים, כולל הופעה אסון במיוחד על Viva el Lunes , תוכנית טלוויזיה צ'יליאנית, שם הוא לא הבין משפטים ברמה ההתחלתית בפינית , רוסית , סינית , פרסית , הינדית ו יוונית , שפות שהוא טוען לדבר בשטף.

4. קנת הייל


זה לא צריך להיות מפתיע במיוחד כי מורה שפה MIT הוא גם polyglot נחשב. מחקריו של הייל ב- MIT התמקדו בשפות בסכנת הכחדה , במיוחד בארצות צפון אמריקה, מרכז אמריקה ואוסטרליה . הייל לא רק למד את השפות האלה, הוא גם למד אותן בעצמו, כ -50 שפות .

מה שמדהים ביותר על הייל, עם זאת, הוא המהירות שבה הוא היה מסוגל ללמוד שפה חדשה, לעתים קרובות לאחר שיחה בסיסית לאחר רק 10 עד 15 דקות של הקשבה דובר שפת אם.

5. ז'ורז 'דומזל


הפילוסוף הצרפתי המפורסם Georges Dumezil ידוע בעיקר בזכות עבודתו במיתוגרפיה ובמעמדות חברתיים .

עבודה אקדמית זו, עם זאת, הקלו על ידי אהבתו ללימוד שפות עתיקות .

Dumezil הלשוניים של Dumezil חרגו מעבר לשפות הקלאסיות, ובמותו נאמר שהוא מדבר או קורא יותר מ -200 שפות ברמות שונות.

מידע נוסף על Polyglotsאם זה hyperpolyglot צעיר ממשיך ללמוד שפות בקצב שהוא למד עד כה, זה יכול להיות חלק מההיסטוריה! ראה את הסרטון שלהלן:- ראה את המאמר: מספר מרבי של שפות אדם יכול ללמוד בחייו ,
- מצא חברים של Polyglot באתר האינטרנט של Polyglot :)

מה דעתך על מאמר זה: האם אתה חושב שאפשר לדבר בשפה כה רבה? אנא השאירו תגובה למטה.

Related topics:

Comments