Difference between revisions of "Language/Iranian-persian/Vocabulary/Mammal"
< Language | Iranian-persian | Vocabulary
Jump to navigation
Jump to search
Mostafa2220 (talk | contribs) (نام چند حیوان پستاندار اضافه شد) |
|||
Line 72: | Line 72: | ||
|راسوی بد بوی آمریکایی | |راسوی بد بوی آمریکایی | ||
|rasu-e-bad boye amricaee | |rasu-e-bad boye amricaee | ||
|- | |||
|Mouse | |||
|موش | |||
|moosh | |||
|- | |||
|Cat | |||
|گربه | |||
|gorbeh | |||
|- | |||
|Dog | |||
|سگ | |||
|sag | |||
|- | |||
|Raccoon | |||
|راکن | |||
|rakon | |||
|- | |||
|Squirrel | |||
|سنجاب | |||
|sanjab | |||
|- | |||
|worm | |||
|کرم خاکی | |||
|kerme khaki | |||
|- | |||
|bird | |||
|گنجشک | |||
|gonjeshk | |||
|- | |||
|Nightingale | |||
|بلیل | |||
|bolbol | |||
|- | |||
|Eagle | |||
|عقاب | |||
|oghab | |||
|- | |||
|Vulture | |||
|کرکس | |||
|karkas | |||
|- | |||
|Ostrich | |||
|شترمرغ | |||
|shotor morgh | |||
|- | |||
|Camel | |||
|شتر | |||
|shotor | |||
|- | |||
|Sheep | |||
|گوسفند | |||
|goosfand | |||
|- | |||
|Goat | |||
|بز | |||
|boz | |||
|- | |||
|Duck | |||
|اردک | |||
|ordak | |||
|- | |||
|Pigeons | |||
|کبوتر | |||
|kabootar | |||
|- | |||
|Hyena | |||
|کفتار | |||
|kaftar | |||
|- | |||
|Jackal | |||
|شغال | |||
|shoghal | |||
|- | |||
|Pig | |||
|خوک | |||
|khook | |||
|- | |||
|Donkey | |||
|الاغ (خر( | |||
|olagh (khar) | |||
|- | |||
|Snake | |||
|مار | |||
|mar | |||
|- | |||
|wolf | |||
|گرگ | |||
|gorg | |||
|- | |||
|Elephant | |||
|فیل | |||
|fil | |||
|- | |||
|Scorpio | |||
|عقرب | |||
|aghrab | |||
|- | |||
|Ant | |||
|مورچه | |||
|moorcheh | |||
|- | |||
|Spider | |||
|عنکبوت | |||
|ankaboot | |||
|- | |||
|Dolphin | |||
|دلفین | |||
|dolfin | |||
|- | |||
| bee | |||
|زنبور عسل | |||
|zanboor asal | |||
|- | |||
|wasp | |||
|زنبور | |||
|zanboor | |||
|- | |||
|seal | |||
|فوک | |||
|fok | |||
|- | |||
|Leopard | |||
|پلنگ | |||
|palang | |||
|- | |||
|Cheetah | |||
|یوزپلنگ | |||
|yoozpalang | |||
|- | |||
|Tiger | |||
|ببر | |||
|babr | |||
|- | |||
|cow | |||
|گاو | |||
|gav | |||
|- | |||
|Crocodile | |||
|تمساح | |||
|temsah | |||
|- | |||
|crab | |||
|خرچنگ دراز | |||
|kharchang | |||
|- | |||
|Lobster | |||
|خرچنگ پهن | |||
|kharchang | |||
|- | |||
|Snail | |||
|حلزون | |||
|halazoon | |||
|- | |||
|Kangaroo | |||
|کانگرو | |||
|kangoro | |||
|- | |||
|hippopotamus | |||
|اسب ابی | |||
|asb abi | |||
|- | |||
|Penguin | |||
|پنگوین | |||
|pangoan | |||
|- | |||
|Fly | |||
|مگس | |||
|magas | |||
|- | |||
|Mosquito | |||
|پشه | |||
|pashe | |||
|- | |||
|Monkey | |||
|میمون | |||
|meymoon | |||
|- | |||
|Lizard | |||
|مارمولک | |||
|marmoolak | |||
|- | |||
|Gorilla | |||
|گوریل | |||
|mar | |||
|- | |||
|Frog | |||
|قورباغه | |||
|ghoorbaghe | |||
|- | |||
|Toad | |||
|وزغ | |||
|vazagh | |||
|- | |||
|Fish | |||
|ماهی | |||
|mahi | |||
|- | |||
|Whale | |||
|نهنگ | |||
|nahang | |||
|- | |||
|shark | |||
|کوسه | |||
|kooseh | |||
|- | |||
|Zebra | |||
|گورخر | |||
|goorekhar | |||
|- | |||
|Buffalo | |||
|گاومیش | |||
|gavmish | |||
|- | |||
|Bootstrap | |||
|کفشدوزک | |||
|kafsh doozak | |||
|- | |||
|Turtle | |||
|لاک پشت | |||
|lak posht | |||
|- | |||
|Parrot | |||
|طوطی | |||
|tooti | |||
|- | |||
|Rabbit | |||
|خرگوش | |||
|khargoosh | |||
|- | |||
|Swallow | |||
|پرستو | |||
|parastoo | |||
|- | |||
|Cock | |||
|خروس | |||
|khoroosh | |||
|- | |||
|Owl | |||
|جغد | |||
|joghd | |||
|- | |||
|Beetle | |||
|سوسک | |||
|soosk | |||
|- | |||
|Crow | |||
|زاغ | |||
|zagh | |||
|- | |||
|Peacock | |||
|طاووس | |||
|tavoos | |||
|- | |||
|Horse | |||
|اسب | |||
|asb | |||
|} | |} |
Revision as of 22:52, 15 August 2019
English | Persian | Pronunciation |
---|---|---|
Moose | گوزن شمالی | gavazn-e-shomali |
Mountain lion | شیر کوهی | shir-e-kohi |
Wolf | گرگ | gorg |
Buffalo / bison | بوفالو، گاومیش | bofalo-gav mish |
Bat | خفاش | khofash |
Armadillo | گورکن | gor kan |
Beaver | سگ آبی | sag-e-abi |
Bear | خرس | khers |
Raccoon | راکون | rakun |
Deer | آهو | ahoo |
Fox | روباه | robah |
Giraffe | زرافه | zarafe |
Zebra | گورخر | gore khar |
Coyote | گرگ صحرایی آمریکای شمالی | gorg-e-sahraee amrikaee |
Opossum | صاریغ | sarigh |
Porcupine | جوجه تیغی / خارپشت کوهی | joje tighi_khar posht-e-kohi |
Skunk | راسوی بد بوی آمریکایی | rasu-e-bad boye amricaee |
Mouse | موش | moosh |
Cat | گربه | gorbeh |
Dog | سگ | sag |
Raccoon | راکن | rakon |
Squirrel | سنجاب | sanjab |
worm | کرم خاکی | kerme khaki |
bird | گنجشک | gonjeshk |
Nightingale | بلیل | bolbol |
Eagle | عقاب | oghab |
Vulture | کرکس | karkas |
Ostrich | شترمرغ | shotor morgh |
Camel | شتر | shotor |
Sheep | گوسفند | goosfand |
Goat | بز | boz |
Duck | اردک | ordak |
Pigeons | کبوتر | kabootar |
Hyena | کفتار | kaftar |
Jackal | شغال | shoghal |
Pig | خوک | khook |
Donkey | الاغ (خر( | olagh (khar) |
Snake | مار | mar |
wolf | گرگ | gorg |
Elephant | فیل | fil |
Scorpio | عقرب | aghrab |
Ant | مورچه | moorcheh |
Spider | عنکبوت | ankaboot |
Dolphin | دلفین | dolfin |
bee | زنبور عسل | zanboor asal |
wasp | زنبور | zanboor |
seal | فوک | fok |
Leopard | پلنگ | palang |
Cheetah | یوزپلنگ | yoozpalang |
Tiger | ببر | babr |
cow | گاو | gav |
Crocodile | تمساح | temsah |
crab | خرچنگ دراز | kharchang |
Lobster | خرچنگ پهن | kharchang |
Snail | حلزون | halazoon |
Kangaroo | کانگرو | kangoro |
hippopotamus | اسب ابی | asb abi |
Penguin | پنگوین | pangoan |
Fly | مگس | magas |
Mosquito | پشه | pashe |
Monkey | میمون | meymoon |
Lizard | مارمولک | marmoolak |
Gorilla | گوریل | mar |
Frog | قورباغه | ghoorbaghe |
Toad | وزغ | vazagh |
Fish | ماهی | mahi |
Whale | نهنگ | nahang |
shark | کوسه | kooseh |
Zebra | گورخر | goorekhar |
Buffalo | گاومیش | gavmish |
Bootstrap | کفشدوزک | kafsh doozak |
Turtle | لاک پشت | lak posht |
Parrot | طوطی | tooti |
Rabbit | خرگوش | khargoosh |
Swallow | پرستو | parastoo |
Cock | خروس | khoroosh |
Owl | جغد | joghd |
Beetle | سوسک | soosk |
Crow | زاغ | zagh |
Peacock | طاووس | tavoos |
Horse | اسب | asb |