Difference between revisions of "Language/Papiamento/Vocabulary/Body"
< Language | Papiamento | Vocabulary
Jump to navigation
Jump to search
(ma cambia un paar di cos cu no tawata duidelijk suficiente, y mi a pone mas palabra den un paar di e vak nan <3) |
|||
Line 120: | Line 120: | ||
|back | |back | ||
|- | |- | ||
|kostas | |kostas, ribchi | ||
|ribs | |ribs | ||
|- | |- | ||
Line 129: | Line 129: | ||
|arm | |arm | ||
|- | |- | ||
| | |èleboog, kokoti | ||
|elbow | |elbow | ||
|- | |- | ||
|kònòpi | |kònòpi, mokete | ||
|fist | |fist | ||
|- | |- | ||
|klabo, klabu | |uña, huña | ||
| | |fingernail | ||
|- | |||
|klabo, klabu | |||
|nail | |||
|- | |- | ||
|dede | |dede | ||
Line 147: | Line 150: | ||
|sex | |sex | ||
|- | |- | ||
|kolochi, patin | |kolochi, patin, dolo | ||
|penis | |penis | ||
|- | |- |
Revision as of 16:21, 24 May 2022
Body Parts in Papiamento
Kon ta bai? Papiamento Learners! 😃
➡ In today's lesson you will learn some vocabulary related to the parts of the body in the Papiamento language.
Happy learning!
bòdi, kurpa - body
Papiamento | English |
---|---|
kuero, kueru | skin |
kabei | hair |
carpachi | skull |
selebro | brain |
kabes | head |
frente | forehead |
kara | face |
wowo | eye |
orea, oreya | ear |
nanishi | nose |
bigoti, mustashi | mustache |
barba | beard |
lep | lip |
boka | mouth |
lenga | tongue |
djente | tooth |
kachete | chin |
garganta | neck
throat |
pechu | chest |
tete | breast |
kurason | heart |
sanger, sangro | blood |
pulmon | lung |
lombrishi | navel |
bariga, barika
abdómen |
belly |
stoma | stomach |
mondongo, shirishiri,
tripa |
intestine |
(h)igra | liver |
nir, riñon | kidneys |
múskolo | muscle |
weso, wesu | bone |
skelet | skeleton |
lomba | back |
kostas, ribchi | ribs |
skouder | shoulder |
brasa | arm |
èleboog, kokoti | elbow |
kònòpi, mokete | fist |
uña, huña | fingernail |
klabo, klabu | nail |
dede | finger |
dùim | thumb |
sèks | sex |
kolochi, patin, dolo | penis |
vágina | vagina |
chanchan | buttocks |
pia | leg |
rudia | knee |
enkel | ankle |
hilchi | heel |
pia | foot / feet |
ded'i pia,
tenchi |
toe |