Kontrola aplikácie Lingualia 2022 Write a review about this language tool.

3.5 out of 5 based on 2 user ratings.

Tool description

  • Category: Mobile App
  • JAZYKY (2):
  • Minimum Price: 9.95 €

Summary

Lingualia je online aplikácia, ktorá vám umožňuje učiť sa angličtinu alebo španielčinu pomocou umelej inteligencie.

V prípade angličtiny budete môcť dosiahnuť úroveň First Cambridge Certificate .

Je to úplne bezplatný nástroj, ktorý ponúka platenú verziu s viacerými možnosťami.

Aby však bolo predplatné účinné, nie je potrebné sa preň rozhodnúť. Funguje aj ako druh sociálnej siete, kde ľudia zdieľajú svoj obsah a pokrok.

Dnes vám prinášame podrobnú analýzu, aby ste videli, či aplikácia spĺňa vaše potreby a očakávania.

Dovolili sme si zhodnotiť aplikáciu od jej dizajnu až po jej funkcie, aby sme vám ukázali jej výhody aj nevýhody.

I like...

✅ Aplikácia používa britskú angličtinu


Je pravda, že americká angličtina má tendenciu byť medzi aplikáciami populárnejšia, čo z nej robí typickú štandardnú angličtinu, ktorú by sme sa mali učiť, no nie vždy by to tak malo byť. Lingualia sa zameriava výlučne na britskú výslovnosť, vďaka čomu je jednou z mála aplikácií zameraných na ňu.

Ak britská angličtina upúta vašu pozornosť, opakovanie audia vám veľmi pomôže.

✅ Zobrazuje fonetický prepis slov


Naučiť sa fonetické symboly anglického jazyka síce nie je nevyhnutné na to, aby ste vedeli správne vyslovovať, no ich znalosť by nepochybne vôbec nezaškodila. Ukazuje vám fonetický prepis slov, čo vám dáva príležitosť získať prvý prístup k fonetike angličtiny, aj keď nepriamo.

✅ Gramatický popis


Úžasnou vlastnosťou je, aká je krátka s vysvetleniami gramatiky a príkladmi, pričom je všetko stručné a bez odbočiek. Gramatika je vám distribuovaná usporiadaným a priateľským spôsobom, takže je ľahké osvojiť si všetko bez toho, aby vás to zahltilo.

Predstaví vám tému gramatiky pomocou niekoľkých konceptov a príkladov, aby ste získali predstavu o tom, ako sa používa a štruktúruje.

I don’t like...

❌ Sylabus nie je jasný


Jeden bod, ktorý ma zarazil, je, aké neusporiadané môžu byť témy, ktoré sa chcete naučiť. Každá lekcia je prekvapivá, pretože nebudete vedieť, o čom lekcia je, pokiaľ si ju nevyberiete.

To môže byť trochu frustrujúce, ak ste niekto, kto si rád udržiava poriadok v tom, čo by ste sa chceli naučiť ako prvé. To však naozaj nie je problém naučiť sa, len to môže byť mätúce.

❌ Obsah lekcie môže byť trochu nerovnomerný


Niet pochýb o tom, že poriadok nie je silnou stránkou Linguálie, pretože náhodne zahŕňa slová ako slovesá, podstatné mená a prídavné mená, ako aj obrázky. Inými slovami, môžete študovať tému, ktorá sa týka niečoho konkrétneho, a ukáže vám slová alebo obrázky, ktoré s lekciou veľmi nesúvisia. Aj keď to nie je vážna nevýhoda, mohla by napraviť tieto drobné nezrovnalosti pre lepšiu používateľskú skúsenosť.

❌ Za urýchlenie odomknutia lekcií musíte zaplatiť


To je podľa mňa vlastnosť, ktorá by mohla vyniknúť najviac, keďže hodiny už majú trochu nerovnomernú látku, opakujúce sa cvičenia a tiež krátke. Čakanie 7-6 hodín na odomknutie ďalšej lekcie môže byť trochu frustrujúce.


Detailed description

Čo je to Lingualia ?


Lingualia je veľmi populárna aplikácia na učenie angličtiny zameraná na učenie sa jazyka prostredníctvom didaktických vysvetlení a neustáleho precvičovania. Táto aplikácia funguje na rôznych aspektoch anglického jazyka, ako je gramatika, slovná zásoba, cvičenia a porozumenie.

Jednou z najvýraznejších výhod je, že ju môžete používať zadarmo, čo je síce obmedzené, ale môžete z nej niečo využiť.

Sťahuje sa jazyk Lingualia English
Začneme tým, že prejdeme na najobľúbenejšie oblasti sťahovania: PlayStore alebo AppStore . Našťastie sa aplikácia dá rýchlo stiahnuť, čo je plus, keďže neváži veľa.

Registrácia v jazyku Lingualia: prihláste sa
Po nainštalovaní prvá vec, ktorú vám aplikácia ukáže, bude názov „ Lingualia “ a požiada vás o registráciu, pričom máte na výber z troch možností. Môžete začať týmito 3 spôsobmi: Facebook účet, Google alebo váš e-mail.

Od začiatku robí Lingualia kroky jednoduché a do bodky bez veľkého konfigurovania, vďaka čomu je celkom praktický a bez veľkých odbočiek.

Výber správnej úrovne
Pred začatím interakcie s aplikáciou vás aplikácia požiada, aby ste si vybrali medzi španielčinou a angličtinou, pretože pokyny k aktivitám sa prejavia v požadovanom jazyku.

Hneď potom vám ukáže 3 úrovní, z ktorých si môžete vybrať, „začiatočník, základný, stredne pokročilý“.

V prípade, že neviete, ktorú úroveň zvoliť, stlačením tlačidla „nie som si istý“ sa dostanete priamo na úroveň A1 (začiatočník).

Teraz, ak to, čo chcete, je pre vás niečo trochu pokročilejšie, v časti s 3 bodkami, kde je napísané „moje kurzy“, Lingualia odhaľuje štvrtú úroveň na výber s názvom „Vyššie pokročilí“.

Čo sa môžete naučiť s Lingualia ?


Aplikácia má tmavú a jednotnú škálu farieb, kde vyniká sivá, zelená a uhlie, čím sa líši od ostatných aplikácií, ktoré majú normálne svetlé farby.Sú však časti, kde zobrazuje obsah v dvoch ďalších farbách, ako je purpurová, modrá a červená, no prevláda zelená, sivá a uhľová.

Tieto dodatočné farby odkazujú na rôzne sekcie. Napríklad purpurová predstavuje dialóg, modrá predstavuje gramatiku a červená predstavuje foniku.

Prvé použitie aplikácie
Má osobitný a originálny spôsob prezentácie jednotiek a ich hodín.

Náhodným spôsobom vám ukáže, ako prebieha lekcia, až kým nedosiahnete cieľ, kedy dostanete malý certifikát, ktorý vám aplikácia udelí hneď po dokončení všetkých aktivít vybranej úrovne.

Už vieme, že Lingualia ponúka minimálne 4 rôznych úrovní:

➡ Začiatočník – A1

➡ Základné – A2

➡ Stredne pokročilí – B1

➡ Upper-Intermediate – B2

Každá úroveň má 10 jednotiek a každá jednotka má 5 lekcií. Žiaľ, neexistuje žiadna „rýchla cesta“ na presun medzi jednotkami, aby ste sa dostali do cieľa. Musíte dokončiť všetko v poriadku.

Ako to funguje?
Každá lekcia má rôzne malé časti venované učeniu sa slovnej zásoby, zlepšovaniu počúvania s porozumením, štúdiu gramatiky a učeniu sa trochu o rozdieloch medzi slovami; rovnakým spôsobom majú všetky tieto položky rovnakú štruktúru a „kľukatia“ sa, až kým nedosiahnu koniec.

Nie všetky lekcie budú mať rovnaké množstvo slovnej zásoby alebo gramatiky; tieto sa môžu líšiť podľa lekcie.

V rámci tých istých aktivít nájdete cvičenia „premiešaných slov“ – alebo neusporiadané slová, vyberte správny obrázok podľa slova, vyberte koncept, ktorý slovo najlepšie vystihuje, alebo doplňte vetu najvhodnejším slovom.

Dôležité je vedieť, že aktivitu nemôžete vybrať v poradí, ktoré uprednostňujete. Naopak, musíte robiť všetko v poradí, v akom vám ukážu, inak nebudete môcť postúpiť.

Po dokončení jednej aktivity sa automaticky odomkne druhá a tak ďalej, kým sa lekcia neskončí.

Keď sa dostanete do časti „kontrolný bod“, Lingualia otestuje vaše znalosti hraním hry, v ktorej si precvičíte to, čo ste doteraz videli.

Aby to bolo ešte motivujúcejšie, ukazuje vám, koľko bodov musíte nazbierať, aby ste získali určité medaily:

➡ Bronz – tretie miesto

➡ Striebro – druhé miesto

➡ Zlato – prvé miesto

Obsah lekcie


Teraz, keď viete, čo jednotlivé farby predstavujú, poďme sa pozrieť na to, čo lekcie ponúkajú.

Slovná zásoba


Na začiatku každej aktivity so slovnou zásobou vám ukáže zoznam slov, ktoré sa treba naučiť.

Po stlačení tlačidla „štart“ uvidíte definície v angličtine, tlačidlo zvuku na vypočutie si výslovnosti a uvidíte aj fonetický prepis slova.

Jedna dôležitá vec, ktorú treba vedieť, je, že angličtina aplikácie funguje s britským prízvukom, nie s americkým.

Gramatika


Na začiatku každej gramatickej aktivity vás naučí aj body, ktoré sa naučíte. Napríklad v tomto prípade v 1. lekcii v oblasti gramatiky uvidíte:
- Pronouns I – They - Verb to be – Present tense Affirmative Singular and Plural
Potom uvidíte, že každá lekcia gramatiky má vysvetlenie témy v angličtine plus niekoľko príkladov a niekoľko jednoduchých cvičení.

Fonetika


Táto časť má tendenciu sa trochu líšiť, pretože nájdete aktivity, ktoré zahŕňajú okrem iného aj správnu výslovnosť písmen, rozlišovanie slov ako „homofóny“. Okrem toho samozrejme nebude chýbať malé cvičenie na doplnenie.

Dialógy


Stručne povedané, moja obľúbená časť aplikácie by bola sekcia dialógov. Každá lekcia má krátku časť počúvania s porozumením. V podstate nájdete 2 rôznych a krátkych rozhovorov, v ktorých budete mať dokonca aj prepis toho, čo hovoria, aby vás mohol viesť.

Je zrejmé, že americká a britská angličtina sa líši najmä vo výslovnosti mnohých slov. To je dôvod, prečo, ak máte záujem naostriť svoje ucho a zlepšiť svoju britskú výslovnosť, nepochybne vám pomôže vylepšiť tento prízvuk, pretože môžete napodobňovať zvuky.

Ceny


Možno by sa dalo povedať, že práve táto časť mnohých z nás núti váhať, či sa to naozaj oplatí alebo nie. Neboj sa, nemusíš tak utekať.

Našťastie ho môžete voľne používať a zbohatnúť. Na konci lekcie však budete musieť počkať niekoľko hodín, kým sa odomkne ďalšia lekcia. Ak nechcete čakať tak dlho, budete musieť zaplatiť aspoň 25€ mesačne, 15€ na tri mesiace a 10€ na šesť mesiacov.

Názor učiteľa


Po kontrole štruktúry aplikácie sa budete môcť rozhodnúť, či je to pre vás ako používateľa najvhodnejšia možnosť alebo nie. Osobne je aplikácia atraktívna v tom, že kroky, ktoré treba nasledovať, sú krátke a vecné.

Je však dôležité mať na pamäti, že ľahký prístup nie je všetko. Obsah musí byť dôveryhodný a vysoko podporný. Je pravda, že mnohé z anglických aplikácií ponúkajú a zdôrazňujú rôzne oblasti jazyka. Niektorí viac ako iní v gramatike alebo slovnej zásobe, ale Lingualia to všetko zhrnie za vás.

Jazyk Lingualia sa napríklad vyznačuje tým, že je to pestrá anglická aplikácia, čo znamená, že má od všetkého trochu. Ako každá aplikácia, aj táto má svoje výhody a nevýhody. Pozrime sa na niektoré z nich.

Oplatí sa stiahnuť?


Ak sa chcete rýchlo zlepšiť v oblasti gramatiky a trochu si rozšíriť slovnú zásobu, oplatí sa stiahnuť.

Samozrejme, Lingualia vám ukáže zo všetkého trochu, ale nie do hĺbky.

Osobne mám pocit, že sa dá využiť vo svoj prospech, ak si chcete trochu zbystriť ucho a zlepšiť svoju britskú anglickú výslovnosť. Aplikácia vám dáva dosť na to, aby ste s niečím začali. Navyše to môže dokonca rozvinúť váš záujem o fonetiku a prinútiť vás preskúmať, ako fungujú fonémy.

Začnite používať Lingualia

Reviews Statistics

3.5
Filter by Language:
 1  1 All
2
Reviews
Filter by Rating:
50% 1 Reviews
50% 1 Reviews
All