Keni nevojë për këshilla? Na kontaktoni 0820.562.260 (0,12 € / min) ose 06.20.27.81.65, nga e hëna deri të premten, nga 10:00 në 19:00

Sun Latino Août – Arcachon

Polyglot Holidays – Arcachon


nga korriku 28 deri në gusht 4 , 2018

Numri i edicionit 11
Zgjidhni aktivitetet tuaja: plazh, shkëmbim gjuhësh, vallëzim, çiklizëm, golf, ekskursione, ...
Një ngjarje argëtuese dhe miqësore!

200 pjesëmarrës
Mosha: 20 deri 60 vjeç

LIBRI TANI prej 639 €
Prezantim video i edicionit 20 15 :
Në mëngjes: Punëtoritë e gjuhës ose mësimet e vallëzimit
Pranë plazheve
Villa 'Prestige' me 10 persona secili dhe pishinë private
Villa 6 persona me pishinë të përbashkët
Brenda një vilë 10 njerëzve
Udhëtim me varkë (për të paguar në vend: 16 €)
Mbrëmje në mbrëmje në plazhin Dune du Pyla
PRESTIGE vila 10 njerëz krah për krah
3 klasa valle në të njëjtën kohë: fillestar, ndërmjetës dhe i avancuar.
Udhëtimi me biçikletë përfshiu zbulimin e rajonit (port i osterit, Arcachon , ...)
Hyrje në golf përfshirë
 • Shoqata PolyglotClub.com dhe Partir-entre-Amis.fr agjencia e udhëtimeve ju ofrojnë këtë qëndrim. Ejani dhe kaloni pushimet në bregdet në një frymë festive: klasa valle, shkëmbimi i gjuhës, ekskursione (biçikletë dhe varkë), plazh, golf, akomodim në vila prestigjioze ...

  3 nivele të klasave të vallëzimit: fillestar, ndërmjetës të avancuar dhe të avancuar.

  Vallet e propozuara: Salsa Kubane dhe Puerto Rican, Bachata, Kizomba, Street Jazz, Bachatango, Semba, Regaetton, Ragga Fuzion, Kuduro,…

  Mosha: 20 deri 60 vjeç (nuk kufizohet)

  Të 7 Pikat kryesore të qëndrimit tuaj:

  1. Numri i pjesëmarrësve: 100 + njerëz prisnin
  2. Ekipi: 10 anëtarë të stafit
  3. Aktivitete: punëtori gjuhësore, valle, turne biçikletë, hyrje në golf, provë me kamzhik, muzg në dunën e Pyla, zbulim i 7 plazheve ...
  4. Vendosja: plazhe të mrekullueshme, golf në buzë të vilave, ...
  5. Një strehim origjinal (vilë 'Prestige' me 10 persona secila).
  6. Vlera e shkëlqyer për para
  7. Një formulë "gjithëpërfshirëse" (përveç transportit)

  Ju do të strehoheni në vila prej 6 ose 10 personash për grupmoshat.

 • 639 euro për person. Çmimi përfshin:  

  Akomodimi 8 ditë / 7 netë në vila me 10 persona

  Bordin e plotë (në formën e një pakete ushqimore): Details

  Pirja e mirëpritur në mbërritjen e së shtunës në mbr

  Mësimet e vallëzimit ( 18 orë të shpërndara gjatë javës)

  Partitë çdo natë

  Hyrje gjysmë ditore në golf

  Udhëtim biçikletë gjysmë ditore

  Qasja në pishinë kolektive të banimit

  Taksa turistike

  Turne të lira të ofruara: udhëtim me varkë në Cap Ferret (+ 16 € / pers), provë me kamzhik në portin e gocave, tenis, çiklizëm, ping-pong, pishinë, pishinë, golf, plazh ...

 • Shihemi atje!

  Qasja me makinë:

  Plani rreth 65 euro udhëtim vajtje-ardhje (gaz dhe taksë) për një carpool nga Parisi: kliko këtu për detajet e çmimeve

  Gjeni një shofer ose pasagjerë në faqet e carpooling: klikoni këtu për të hyrë në faqen e internetit të carpool

  Qasja me tren:

  klikoni këtu për të hyrë në faqen e internetit SNCF

  Numëroni midis € 100 dhe € 200 për një biletë kthimi nga Paris .

  Stacioni i mbërritjes: La Hume (ndodhet 3 km nga banesa) ose Arcachon (ndodhet 8 km nga banesa).

  Nëse dëshironi të ndani një taksi nga stacioni në rezidencë:  Klikoni këtu për të plotësuar fletën e përbashkët Google Doc që kemi krijuar për rastin.

  Arcachon Taxi : 06 84 84 34 34 / AGM Taxi : 06 65 78 60 14

  Ne ju rekomandojmë të vini me makinë për të vizituar zonën lehtësisht.

 • Vendbanimi i vendosur në Gujan Mestras , afër Gujan Mestras (hartë)

  Akomodimi në vila për 10 persona: 3 dhoma gjumi për 2 persona secila dhe 1 dhoma gjumi për 4 persona në një kat.

  Prestige objektet vilë: pishinë private në çdo vilë, kopsht privat me pamje të golfit zarzavate, mobilje kopsht (tavolina, karrige, karrige në kuvertë), 2 banjo, kuzhinë të madhe, Barbecue, parkim falas ...

  Lexoni shqyrtimet e rezidencës në faqen e internetit Trip Advisor  : Kliko këtu 

  Opsioni: 'dhoma gjumi e dyfishtë e garantuar' në + 49 € / person

  Shpërndarja e vilave: sipas grupmoshës (25/35, 35/45, 45 +)

  Shumë plazhe janë të vendosura aty pranë: plazhi i Lagune , plazhi i petit Nice , plazhi i Salie , ... ato janë plazhe të mëdha me rërë të imët.

 • Ekipi:

  (njoftoi së shpejti)

  Orari i kursit:  

 • Karta e kreditit: pa pagesë

  Paguaj me çek

  Vetëm një pagesë: + 10 euro për taksat e administratës

  Me 3 kontrolle: + 15 euro për taksat e administratës

  Blerjet e festave: + 15 euro për taksat e administrimit

 • Cilat janë afatet e nisjes dhe mbërritjes?  

  Check-in: e shtuna nga koha 16 : 00 deri 19 : 00

  Check-out: E shtunë në kohën 10 : 00

  Sa vjet janë pjesëmarrësit?

  Midis 25 dhe 60 vjeç dhe secila grup moshe është i përfaqësuar. Akomodimi sipas grupmoshës. Nëse jeni pak më i vjetër ose pak më i ri, mirëpritur!

  Unë jam një fillestar në vallëzim, a mund të vij unë?

  Po. Klasat janë të hapura për të gjithë: fillestar, të mesëm, të avancuar. Në çdo kohë slot, ne ofrojmë 3 klasa valle për nivel.

  Unë nuk e njoh asnjeri, a mund të vij unë?

  Po. Qëndrimi është i hapur për teke dhe grupe miqsh.

  Si janë ushqimet?

  Çmimi përfshin bordin e plotë në formën e "paketave ushqimore". Këto janë dreka të paketuara që përmbajnë perime, fruta, mish, mëngjes ... (Details). Kështu, ju do të gatuaj në vila tuaj me roommates tuaj për më shumë conviviality!

  Peshqirët, fletët?

  Sheets janë dhënë. Ju duhet të sillni peshqirët tuaj.

  Çfarë mund të vizitojmë në rajon?

  Cap Ferret , dunat e Pyla , parqet e kamarierëve, qendra e qytetit të Arcachon , plazhet e Biscarosse ...

  visite-virtuelle-arcachon

Garancitë tona
Shërbimi ndaj klientit në shërbimin tuaj
Nga e hena ne te premte
midis kohës 10 : 00 dhe 19 : 00
0820 562 260 (0,12 € për minutë)
Agjencia e Certifikuar e Udhëtimit
dhe përvojën e më shumë se
10 000 udhëtarëve
Aftësia për të paguar në 3 herë
Pagesa e Sigurt: SSL (https), 3D Secure, PCI DSS.