Difference between revisions of "Language/Serbian/Vocabulary/Sports"
(Sports in Serbian) |
|||
Line 1: | Line 1: | ||
[[File: | [[File:Sports in Serbian.png|alt=Sports in Serbian|thumb|'''Sports in Serbian''']] | ||
. | |||
Hello Everyone, 😊 | |||
In today’s lesson we are going to study the following topic: '''”SPORTS”''' in Serbian | |||
Please feel free to edit this page if you think it can be improved! | |||
Good learning! | |||
. | |||
==Examples== | . | ||
== '''Sports in Serbian''' == | |||
{| class="wikitable" | |||
|'''<big>ENGLISH</big>''' | |||
|'''<big>SERBIAN</big>''' | |||
|'''<big>PRONUNCIATION IN</big>''' | |||
'''<big>ENGLISH</big>''' | |||
|'''<big>BRAZILIAN</big>''' | |||
'''<big>PORTUGUESE</big>''' | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|athletics | |||
|'''<big>атлетика</big>''' | |||
|'''''ah tleh tih kah''''' | |||
|athletics | |||
|- | |||
|baseball | |||
|'''<big>бејзбол</big>''' | |||
|'''''bayz bohl''''' | |||
|baseball | |||
|- | |||
|basketball | |||
|'''<big>кошарка</big>''' | |||
|'''''koh shahr kah''''' | |||
|basketball | |||
|- | |||
|bowling | |||
|'''<big>куглање</big>''' | |||
|'''''kou glah nyeh''''' | |||
|bowling | |||
|- | |||
|car racing | |||
|'''<big>ауто трке</big>''' | |||
|'''''ow toh truh keh''''' | |||
|car racing | |||
|- | |||
|cycling | |||
|'''<big>бициклизам</big>''' | |||
|'''''bih tsih klih zhahm''''' | |||
|cycling | |||
|- | |||
|football | |||
|'''<big>фудбал</big>''' | |||
|'''''foot bahl''''' | |||
|football | |||
|- | |||
|golf | |||
|'''<big>голф</big>''' | |||
|'''''golhf''''' | |||
|golf | |||
|- | |||
|gymnastics | |||
|'''<big>гимнастика</big>''' | |||
|'''''gihm nahs tih kah''''' | |||
|ginástica | |||
|- | |||
|handball | |||
|'''<big>рукомет</big>''' | |||
|'''''rou koh meht''''' | |||
|Handebol | |||
|- | |||
|hockey | |||
|'''<big>хокеј</big>''' | |||
|'''''hoh kay''''' | |||
|Hóqui | |||
|- | |||
|horse racing | |||
|'''<big>коњичке трке</big>''' | |||
|'''''koh nihch keh truh keh''''' | |||
|turfe | |||
|- | |||
|jogging | |||
|'''<big>џогинг</big>''' | |||
|'''''joh gihng''''' | |||
|jogging | |||
|- | |||
|motorcycle racing | |||
|'''<big>мото трке</big>''' | |||
|'''''moh toh truh keh''''' | |||
|motorcycle racing | |||
|- | |||
|paragliding | |||
|'''<big>параглајдинг</big>''' | |||
|'''''pah rah glah ih dihng''''' | |||
|paragliding | |||
|- | |||
|polo | |||
|'''<big>поло</big>''' | |||
|'''''poh loh''''' | |||
|polo | |||
|- | |||
|rugby | |||
|'''<big>рагби</big>''' | |||
|'''''rahg bih''''' | |||
|rugby | |||
|- | |||
|scuba diving | |||
|'''<big>роњење</big>''' | |||
|'''''roh nyeh neyh''''' | |||
|scuba diving | |||
|- | |||
|skiing | |||
|'''<big>скијање</big>''' | |||
|'''''skee yah nyeh''''' | |||
|esquiar | |||
|- | |||
|snow-boarding | |||
|'''<big>сноуборд</big>''' | |||
|'''''snow board''''' | |||
|snowboard | |||
|- | |||
|squash | |||
|'''<big>сквош</big>''' | |||
|'''''skou ohsh''''' | |||
|abóbora | |||
|- | |||
|swimming | |||
|'''<big>пливање</big>''' | |||
|'''''plih vah nyeh''''' | |||
|natação | |||
|- | |||
|table tennis | |||
|'''<big>стони тенис</big>''' | |||
|'''''stoh nih teh nihs''''' | |||
|tênis de mesa | |||
|- | |||
|tennis | |||
|<big>'''тенис'''</big> | |||
|'''''teh nihs''''' | |||
|tênis | |||
|- | |||
|volleyball | |||
|'''<big>одбојка</big>''' | |||
|'''''ohd boh ih kah''''' | |||
|vôlei | |||
|- | |||
|boxing | |||
|'''<big>бокс</big>''' | |||
|'''''bohks''''' | |||
|boxe | |||
|- | |||
|badminton | |||
|'''<big>бадминтон</big>''' | |||
|'''''bahd mihn tohn''''' | |||
|bedmidão | |||
|- | |||
|archery | |||
|'''<big>стреличарство</big>''' | |||
|'''''streh lih chahr stvoh''''' | |||
|tiro com arco | |||
|- | |||
|fencing | |||
|'''<big>мачевање</big>''' | |||
|'''''mah cheh vah nyeh''''' | |||
|esgrima | |||
|- | |||
|sailing | |||
|'''<big>једрење</big>''' | |||
|'''''yehd reh nyeh''''' | |||
|velejo | |||
|- | |||
|judo | |||
|'''<big>џудо</big>''' | |||
|'''''joo doh''''' | |||
|judo | |||
|- | |||
|shooting | |||
|'''<big>стрељаштво</big>''' | |||
|'''''streh lyahsh tvoh''''' | |||
|tiroteio | |||
|- | |||
|rowing | |||
|'''<big>веслање</big>''' | |||
|'''''vehs lah nyeh''''' | |||
|remo | |||
|- | |||
|taekwondo | |||
|'''<big>теквондо</big>''' | |||
|'''''tehk vohn doh''''' | |||
|taequemdo | |||
|- | |||
|water polo | |||
|'''<big>ватерполо</big>''' | |||
|'''''vah tehr poh loh''''' | |||
|pólo aquático | |||
|- | |||
|weightlifting | |||
|'''<big>дизање тегова</big>''' | |||
|'''''dih zah nyeh teh goh vah''''' | |||
|levantamento de peso | |||
|- | |||
|wrestling | |||
|'''<big>рвање</big>''' | |||
|'''''rvah nyeh''''' | |||
|luta livre | |||
|- | |||
|pool | |||
|'''<big>билијар</big>''' | |||
|'''''bih lee ahr''''' | |||
|piscina | |||
|} | |||
=='''Examples'''== | |||
'''Da li voliš da igraš fudbal?''' / Да ли волиш да играш фудбал? - ''Do you like to play football?'' | '''Da li voliš da igraš fudbal?''' / Да ли волиш да играш фудбал? - ''Do you like to play football?'' | ||
Line 64: | Line 236: | ||
'''Sumo rvanje je tradicionalni japanski sport'''. / Сумо рвање је традиционални јапански спорт. - ''Sumo wrestling is a traditional Japanese sport.'' | '''Sumo rvanje je tradicionalni japanski sport'''. / Сумо рвање је традиционални јапански спорт. - ''Sumo wrestling is a traditional Japanese sport.'' | ||
==Videos== | =='''Videos'''== | ||
<youtube>aYDSksJiupU</youtube> | <youtube>aYDSksJiupU</youtube> | ||
{{#seo: | {{#seo: |
Revision as of 00:24, 13 August 2021
.
Hello Everyone, 😊
In today’s lesson we are going to study the following topic: ”SPORTS” in Serbian
Please feel free to edit this page if you think it can be improved!
Good learning!
.
.
Sports in Serbian
ENGLISH | SERBIAN | PRONUNCIATION IN
ENGLISH |
BRAZILIAN
PORTUGUESE |
athletics | атлетика | ah tleh tih kah | athletics |
baseball | бејзбол | bayz bohl | baseball |
basketball | кошарка | koh shahr kah | basketball |
bowling | куглање | kou glah nyeh | bowling |
car racing | ауто трке | ow toh truh keh | car racing |
cycling | бициклизам | bih tsih klih zhahm | cycling |
football | фудбал | foot bahl | football |
golf | голф | golhf | golf |
gymnastics | гимнастика | gihm nahs tih kah | ginástica |
handball | рукомет | rou koh meht | Handebol |
hockey | хокеј | hoh kay | Hóqui |
horse racing | коњичке трке | koh nihch keh truh keh | turfe |
jogging | џогинг | joh gihng | jogging |
motorcycle racing | мото трке | moh toh truh keh | motorcycle racing |
paragliding | параглајдинг | pah rah glah ih dihng | paragliding |
polo | поло | poh loh | polo |
rugby | рагби | rahg bih | rugby |
scuba diving | роњење | roh nyeh neyh | scuba diving |
skiing | скијање | skee yah nyeh | esquiar |
snow-boarding | сноуборд | snow board | snowboard |
squash | сквош | skou ohsh | abóbora |
swimming | пливање | plih vah nyeh | natação |
table tennis | стони тенис | stoh nih teh nihs | tênis de mesa |
tennis | тенис | teh nihs | tênis |
volleyball | одбојка | ohd boh ih kah | vôlei |
boxing | бокс | bohks | boxe |
badminton | бадминтон | bahd mihn tohn | bedmidão |
archery | стреличарство | streh lih chahr stvoh | tiro com arco |
fencing | мачевање | mah cheh vah nyeh | esgrima |
sailing | једрење | yehd reh nyeh | velejo |
judo | џудо | joo doh | judo |
shooting | стрељаштво | streh lyahsh tvoh | tiroteio |
rowing | веслање | vehs lah nyeh | remo |
taekwondo | теквондо | tehk vohn doh | taequemdo |
water polo | ватерполо | vah tehr poh loh | pólo aquático |
weightlifting | дизање тегова | dih zah nyeh teh goh vah | levantamento de peso |
wrestling | рвање | rvah nyeh | luta livre |
pool | билијар | bih lee ahr | piscina |
Examples
Da li voliš da igraš fudbal? / Да ли волиш да играш фудбал? - Do you like to play football?
Koji je tvoj omiljeni sport? / Који је твој омиљени спорт? - What is your favourite sport?
Srbija je svetski prvak u vaterpolu. / Србија је светски првак у ватерполу. - Serbia is water polo World champion.
Da li si gledao boks meč prošle noći / Да ли си гледао бокс меч прошле ноћи. - Did you watch boxing match last night.
Da li dobro igraš košarku? / Да ли добро играш кошарку? - Do you play basketball well?
Igram tenis svakog dana. / Играм тенис сваког дана. - I play tennis every day.
Dečaci igraju odbojku na plaži / Дечаци играју одбојку на плажи - The boys are playing beach volleyball
Sumo rvanje je tradicionalni japanski sport. / Сумо рвање је традиционални јапански спорт. - Sumo wrestling is a traditional Japanese sport.